۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور اجتماعي و فرهنگي
صفحه اصلی
1397/04/06 برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان ها و ایجاد نشاط اجتماعی
برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان ها و ایجاد نشاط اجتماعی

:محمود ابراهیمی مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در جلسه کارگروه اجتماعی شهرستان خوانسار که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های مهم نظام و مردم فرهنگ است که در این زمینه به خوبی عمل نکرده ایم.

وی افزود: باید در راستای حفظ فرهنگ غنی کشور سرمایه‌گذاری شود که دولت تاکنون در زمینه فرهنگی و اجتماعی اقدامات خوبی را انجام داده است.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با بیان اینکه مقوله نشاط اجتماعی نیز از دغدغه های امروز مسئولان است، گفت: در این زمینه جای کار بیشتری وجود دارد چراکه جامعه اکنون بیش از پیش به نشاط اجتماعی نیاز دارد و در این راستا برنامه‌های هنری می تواند به این مقوله کمک خوبی کند.

وی تصریح کرد: برگزاری هفته فرهنگی در شهرستان ها نیز می تواند به نشاط اجتماعی کمک کند و در این راستا باید دبیرخانه اجرای هفته فرهنگی در شهرستان فعال باشد همچنین ایجاد مراکز فرهنگی و سالن سینما نیز باید در نظر گرفته شود.

وی گفت: نباید دغدغه ها و نیازهای جوانان و مردم را فراموش کنیم و باید در این زمینه اولویت سنجی شود تا مبادا موردی از چشم مسئولان خارج شود البته باید بدانیم دیدگاه‌های فردی سبب اعمال سلایق شخصی می شود و جامعه را از اهداف دور می کند، تنها حاکمیت باید نظر دهد تا به آنچه که نقش راه قرار داده ایم جامعه عمل بپوشانیم.

ابراهیمی افزود: در کشوری که حکومت اسلامی حاکمیت دارد، اگر با دیدگاه فردی بخواهیم نظر دهیم اختلاف بین علما و امت ایجاد می‌شود و کشور برای اداره دچار مشکل می‌شود.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با اشاره به توریست پذیر بودن شهر خوانسار گفت: خوانسار تنها شهرستانی است که مهاجر پذیر بوده که این موضوع سبب ایجاد آسیب ها و معضلاتی در شهر می شود و این مهم می طلبد تا با برنامه ریزی کارهای فرهنگی انجام شود تا از آسیب های اجتماعی جلوگیری شود.

وی تأکید کرد: مشکلات را به یکدیگر ربط دادن مشکلی را حل نمی‌کند، بهترین راه، مسئولیت پذیری و انجام دادن کارها است، زیرا مسئولان پازل کشور هستند و باید حرکت همگانی انجام شود تا از این شرایط بحران اجتماعی عبور کنیم.

ابراهیمی با بیان اینکه باید از مسئولیت فردی به سمت مسئولیت اجتماعی حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: موضوعات حاشیه‌ای به حل معضلات اجتماعی کمک نمی‌کند همه باید در یک صف واحد قرار بگیریم.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان گفت: خیران برای اجرای اقدامات عمرانی با فرماندار شهرستان رایزنی کنند تا موازی کاری عمرانی صورت نگیرد و پروژهای عمرانی مورد نیاز شهرستان هرچه سریع‌تر احداث شود.

44
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal