۱۳۹۸ جمعه ۲ فروردين
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور اجتماعي و فرهنگي
صفحه اصلی
1397/03/22 مدیر کل امور اجتماعی:تسهیل گری در ایجاد تشکل ها باید به حداکثر برسد
مدیر کل امور اجتماعی:تسهیل گری در ایجاد تشکل ها باید به حداکثر برسد

"محمود ابراهیمی" مدیرکل دفتر امور اجتماعی در نشست با دستگاه های تخصصی استان اظهار داشت: درجهت توانمندسازی و نظارت خیریه ها و انجمنها باید گامهای موثری برداشته شود و تسهیل گری درایجاد تشکلها باید به حداکثر برسد و تخصصی کردن تشکلها در الویت قرار بگیرد .

وی افزود: برنامه ما در سال جاری این است که با تدقیق شاخص های ارزیابی سمن ها بتوایم در این سال ارزیابی دقیق تری از سمن های فعال و نیمه فعال استان داشته باشیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی یادآور شد: رتبه بندی دقیق سمن ها می تواند کار ما را برای شبکه سازی میان تشکل ها و تمرکز بر روی مناطق آسیب دیده و رفع مشکلات پیش رو در این مناطق تسهیل کند .

در ادامه جلسه دکتر"عبدالصمد محمودی"از اعضای دفتر امور اجتماعی استانداری با اشاره به شرایط اقتصادی کشور و لزوم مشارکت بیشتر سمن ها در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از کاهش نرخ سرانه تولید ناخالص داخلی و سرانه سرمایه گذاری در کشور مقایسه با دهه های پیش و در عین حال افزایش سرانه مصرف ناشی از رشد جمعیت ،کیک اقتصاد کشور در مقایسه با سالهای گذشته کوچکتر شده است.

وی افزود: کوچکتر شدن کیک اقتصادی و کاهش درآمدهای کشور می تواند بر سیاست های رفاهی کشور در حوزه بیمه ، بهداشت و سلامت و ..... تاثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد: کاهش توانایی دولت برای حمایت رفاهی به معنای تشدید تنش های ناشی از فقر، بیکاری و آسیب های اجتماعی در کشور است.

محمودی خاطرنشان کرد: بنابراین دستگاههای اجرایی استان باید به سمتی بروند که تشکل ها و نهادهای مدنی را بیشتر درگیر کاهش آسیب های اجتماعی کنند .

وی در پایان تأکید کرد: توجه داشته باشیم امروز توجه به نقش تشکل ها و سمن یک ضرورت است و نه یک انتخاب صرف .

77
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal