۱۳۹۸ سه شنبه ۲۳ مهر
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور اجتماعي و فرهنگي
صفحه اصلی
1398/06/05 رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان اصفهان
رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان اصفهان در نشست با حضور استاندار اصفهان، معاون ریاست جمهور در امور زنان وخانواده و مدیرکل امو اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان اصفهان رونمایی شد.

به گزارش دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان، کارگروه اجتماعی، فرهنگی ،سلامت، زنان وخانواده استان به ریاست دکتر رضایی استاندار اصفهان و با حضور دکتر ابتکار معاون ریاست جمهور در امور زنان وخانواده و مدیرکل امو اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان تشکیل گردید.
استاندار اصفهان در این نشست با بیان اینکه سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده اصفهان در شورای برنامه ریزی استان نیز بررسی و تصویب خواهد شد، اظهار داشت: باید واقعیت های جامعه را قبول و زنان را توانمند کنیم.
عباس رضایی با بیان اینکه نسبت جنسیتی در جامعه در حال تغییر است و انتخاب های شایسته صورت می گیرد، افزود: دیگر نمی توانیم مانند قبل باشیم و باید توسعه و توانمندی های زنان را نهادینه و ساختارمند کنیم.
معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده دراین نشست گفت: امروز برای جوامع، موضوع عدالت اجتماعی و جنسیتی از اهمیت برخوردار است و در ابعاد مختلف باید به دنبال عدالت باشیم.
معصومه ابتکار با بیان اینکه از قانون تا اسناد بالادست به موضوع عدالت جنسیتی توجه شده است، افزود: برای نخستین بار در برنامه ششم توسعه برای این موضوع، تکلیف و برنامه وجود دارد.
وی با بیان اینکه باید برای برنامه های موجود، بازنگری داشته باشیم و شکاف های موجود را رفع کنیم، اظهار داشت: عدالت در برنامه ریزی ها با بُرش منطقه ای یا ملی وجود داشته اما در مساله بودجه، به دلایلی، فاصله نگران کننده ای بین زنان و مردان وجود دارد.
ابتکار به آماری از استان اصفهان و توانمندی های آن در بخش دانشگاهی و نیروی انسانی اشاره و اضافه کرد: حدود 66 درصد از بانوان تحصیلکرده این استان بیکار هستند و باید در برنامه ریزی های عدالت جنسیتی به این موضوع توجه شود تا تعادل در کار و خانه برای آنها فراهم شود.
وی با بیان اینکه سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده با هدف حرکت بر مبنای آمار، اطلاعات، سرشماری ها، مطالعات، پیمایش ها و شاخص های عدالت جنسیتی تدوین شد، اظهار داشت: این سند، فرابخشی است و همه دستگاه های اجرایی در قبال آن مسئولیت دارند و همچنین جلب مشارکت مردمی برای آن مهم است.
معاون رییس جمهوری با اشاره به اینکه برای فضاهای ورزشی بانوان باید برنامه ریزی خاص شود، تصریح کرد: هنوز در شهرستان ها، دختران محرومیت بیشتری نسبت به پسران در این زمینه دارند و نداشتن فضای مناسب باعث عقب افتادن آنها از ورزش، تفریح و سلامت جسمی و روانی می شود.
وی خاطرنشان کرد: هفته دولت فرصت خوبی برای شفاف سازی در باره دستاوردها و جهت گیری های دولت برای مقابله با جنگ روانی است که برای ناامید کردن مردم صورت می گیرد.
مدیر کل امور اجتماعی وفرهنگی نیز ضمن تشریح ساختار جدید کار گروههای شورای برنامه ریزی وتوسعه به دستور کار جلسه اشاره نمود.
گفتنی است در این نشست سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان اصفهان بر اساس موافقت نامه منعقد شده بین معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و استانداری در سال 96 و به صورت مکان محوری با هدف توجه به توسعه همه جانبه و متوازن بر اساس برنامه ششم توسعه و محوریت عدالت جنسیتی، تهیه و در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان اصفهان رونمایی شد.
این سند نخستین برنامه عملیاتی نتیجه محور در حوزه زنان و خانواده در استان اصفهان مبتنی بر زبان تغییر برای بهبود وضعیت محدوده کار، جغرافیای استان و استفاده حداکثری از ظرفیت هاست.
برای تدوین این سند، وضعیت موجود زنان استان، شناسایی، ارزیابی و مشکلات آنان فهرست بندی و اولویت بندی شد و برنامه ریزی عملیاتی برای آن صورت گرفت.
تعداد بازدید: 4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal